MniejEkranu logo

MniejEkranu.pl_Logo

10 najczęstszych powodów, dla których ludzie rezygnują ze smartfona

on niedziela, 20 wrzesień 2015.

Bardzo wielu z nas przesiadło się z telefonów klasycznych na smartfony dawno temu i być może nie wyobrażamy już sobie, że mogłoby być inaczej. Tymczasem nie tylko istnieje całkiem spora grupa osób, które nadal korzystają ze zwykłych telefonów, ale można znaleźć informacje o ludziach, którzy porzucili smartfony na rzecz telefonów klasycznych i bardzo to sobie chwalą. Po przeczytaniu kilku artykułów na ten temat przygotowaliśmy:

10 najczęstszych powodów, dla których ludzie rezygnują ze smartfona

1. Zgubienie smartfona oznacza ryzyko kradzieży ważnych danych. Podczas gdy gubiąc zwykły telefon komórkowy, traciliśmy tylko numery kontaktowe do innych osób, to wraz ze zgubą smartfona wiąże się ryzyko, że ktoś niepowołany będzie miał dostęp do naszych prywatnych dokumentów, maili, mediów społecznościowych, a nawet kont bankowych.
2. Korzystanie z mobilnego internetu podwyższa nasze rachunki za telefon. Mimo wielu atrakcyjnych ofert, niemal zawsze będziemy płacili niższe rachunki, jeśli nie będziemy korzystali z internetu (zwłaszcza intensywnie).
3. Zwykłe telefony są bardziej wytrzymałe. Smartfony, a zwłaszcza ich ekrany dotykowe, są delikatne i upadek z większej wysokości może się dla nich źle skończyć. Natomiast liczne aplikacje instalowane na smartfonie sprawiają, że bateria szybko się rozładowuje. Przy normalnym telefonie komórkowym powyższe problemy praktycznie przestają istnieć.
4. Smartfony są znacznie droższe. W połączeniu ze znacznie mniejszą trwałością oznacza istotnie wyższe koszty.
5. Klasyczne telefony znacznie dłużej pracują na baterii. Dość często może się zdarzyć, że bateria w smartfonie padnie nam w najmniej oczekiwanym momencie, narażając nas na kłopoty.
6. Zwykły telefon komórkowy nie rozprasza nas tak bardzo. Bez tysiąca aplikacji nie kusi nas tak bardzo, żeby „sprawdzić tylko jeszcze jedną rzecz” zanim się zabierze do pracy, w związku z czym, wzrasta też nasza produktywność.
7. Zyskujemy więcej czasu wolnego. Czas, który zwykle spędzaliśmy przed ekranem smartfona, można wykorzystać na rozwijanie pasji, czytanie książek, spotykanie się z przyjaciółmi, czy spędzanie czasu z rodziną.
8. Smartfon zabiera czas refleksji nad swoim życiem. Zanim pojawiły się smartfony, ludzie czekając na autobus, zmywając naczynia czy parząc kawę wykorzystywali te kilka wolnych chwil na refleksję nad swoim życiem. Obecnie, coraz częściej czas ten jest wykorzystywany, by sprawdzić co się dzieje w życiu innych.
9. Smartfony są znacznie bardziej narażone na wirusy i ataki hackerskie. Smartfony, które są z technicznego punktu widzenia zaawansowanymi komputerami, są współcześnie bardzo narażone na wirusy i ataki ze strony hackerów.
10. Bez smartfona stajemy się bardziej niezależni od technologii. Nie mając dostępu do Google Maps, musimy nauczyć się korzystać z papierowych map lub z uprzejmości przechodniów, nie mając przeglądarki internetowej pod ręką, uczymy się dobrego przygotowania do różnych zadań, mając świadomość, że „w razie czego” nie będzie można niczego „wygooglać” w ostatniej chwili.

 

blog comments powered by Disqus