MniejEkranu logo

MniejEkranu.pl_Logo

Oferty bezpieczeństwa u operatorów

Written by Janusz Wardak on 06 listopad 2014

Oferty bezpieczeństwa i kontroli rodzicielskiej u operatorów telekomunikacyjnych

Rozwiązania z zakresu kontroli rodzicielskiej są dostępne także w ofercie operatorów telekomunikacyjnych – zarówno firm telefonii komórkowej, jak i dostawców kablowych. Mogą one często okazać się skuteczniejsze niż rozwiązania w postaci programów, ponieważ zazwyczaj są bardzo trudne do obejścia. Jednocześnie funkcjonalność tych usług jest na ogół dość ograniczona i polega tylko na filtrowaniu treści.

Spis treści

Plus – usługa „Blokada”. 1

T-Mobile – „Blokada 18+”. 2

Orange – kontrola rodzicielska. 3

Play – Ochrona internetu. 4

Cyfrowy Polsat – Kontrola rodzicielska. 5

UPC - Horizon TV – kontrola rodzicielska. 6

 

 

Plus – usługa „Blokada”

Opis:

Dzięki tej usłudze użytkownicy mają kontrolę nad dostępem do treści sklasyfikowanych jako nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Usługa blokuje dostęp do treści przeznaczonych tylko dla dorosłych. Aktywacja Blokady  i korzystanie z niej są bezpłatne. Uruchomienie usługi  jest bardzo proste i można jej dokonać przez SMS oraz kontaktując się telefonicznie z Działem Obsługi Klienta pod numerem 2601.

W pierwszym przypadku użytkownik musi wysłać SMS-a o treści Blokada pod numer 8098. Otrzyma odpowiedź zwrotną, a wysłanie kolejnego SMS-a aktywującego spowoduje przysłanie wiadomości zwrotnej potwierdzającej uruchomienie usługi. Aby dokonać aktywacji  przez WAP, należy wejść na stronę: wap.plus.pl/blokada i wyrazić zgodę na aktywowanie usługi Blokada. W przypadku kontaktu telefonicznego uruchomienie usługi nastąpi po ustaleniach z konsultantem Działu Obsługi Klienta.

Wyłączenie usługi jest także bezpłatne, ale możliwe jedynie po połączeniu się z Działem Obsługi Klienta i weryfikacji danych przez konsultanta. Dzięki temu osoba niepełnoletnia nie może sama  anulować blokady aktywowanej przez opiekunów.


 

 

T-Mobile – „Blokada 18+”

Opis:

Blokada 18+ jest bezpłatną usługą pozwalającą na zablokowanie dostępu do serwisów o podwyższonej opłacie zawierających treści „Dla dorosłych". Dzięki niej:

- Zablokowana zostaje możliwość wykonywania połączeń na numery o podwyższonej płatności rozpoczynających się od: *7x8, *7x9, *4x8, *4x9

- Zablokowany zostaje dostęp do płatności WAP Premium do elementów oznaczonych przez T-Mobile Polska S.A jako zawierające treści „Dla dorosłych".

- Zablokowany zostaje dostęp przez SIMextra do serwisów z treściami "Dla dorosłych".

- Zablokowany zostaje dostęp do numerów SMS Premium rozpoczynających się od: 7x8, 7x9, 9xx8, 9xx9, na których oferowane są usługi z treściami "Dla dorosłych".

- Zablokowany zostaje dostęp do numerów MMS Premium rozpoczynających się od: 9xx8, 9xx9, na których oferowane są usługi z treściami "Dla dorosłych".

Usługę można włączyć:

- po zalogowaniu się na stronie www.t-mobile.pl (w sekcji Mój T-Mobile),

- z pomocą Konsultanta Biura Obsługi Abonenta pod numerem 602 900 lub Biura Obsługi Klienta T-Mobile na kartę *9602.


 

 

Orange – kontrola rodzicielska

Celem Usługi jest zapewnienie Użytkownikom kontroli dostępu przy użyciu telefonu komórkowego z kartą SIM w sieci Orange, do treści zakwalifikowanych przez PTK Centertel  jako nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia. Aktywacja Usługi jest bezpłatna.

Zlecenie aktywacji Usługi może być zrealizowane poprzez jeden z następujących kanałów:

- kanał WWW - portal www.orange.pl i usługa Orange online (po wyszukaniu usługi „Kontrola rodzicielska”, celem aktywacji Usługi należy kliknąć link „WŁĄCZ”)

- kanał głosowy - połączenie telefoniczne z BOK.

Usługa uniemożliwia dostęp do serwisów, w ramach, których oferowane będą treści nieodpowiednie dla osób poniżej 18 lat, w szczególności: zamówienie/aktywację Serwisów SMS/MMS oferowanych na specjalnych zakresach numeracyjnych rozpoczynających się od: 7x8x, 7x9x, 7x8xx, 7x9xx, 9xx8x, 9xx9x, 5xx8x (serwisy subskrypcyjne), 5xx9x (serwisy subskrypcyjne), 6xx8x (serwisy subskrypcyjne), 6xx9x (serwisy subskrypcyjne).


 

 

Play – Ochrona internetu

Ochrona Internetu to profesjonalny pakiet antywirusowy, dzięki któremu:

- Dzieci surfują po internecie bezpiecznie, a Ty masz nad tym pełną kontrolę

- Bez obaw korzystasz z bankowości elektronicznej

- Twoje zdjęcia, pliki i inne dokumenty są bezpieczne

- Nikt nie wykradnie haseł do Twojej poczty czy portali społecznościowych

- Zabezpieczysz komputer i urządzenia mobilne bo teraz dajemy Ci pełną ochronę


 

 

Cyfrowy Polsat – Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska to jedna z funkcji dekodera umożliwiająca blokowanie (lub ukrywanie) wybranych przez użytkownika programów dla dorosłych. Każdy dostępny kanał telewizyjny może być zablokowany. Odblokowanie wymaga podania kodu PIN. (fabrycznie: 0000).

Blokada rodzicielska pozwala zabezpieczyć przed niepożądanym dostępem dzieci do kanałów i programów dla dorosłych. Wiek dziecka możesz ustawić w Ustawieniach. W tej sytuacji, jeżeli ustawiony przez Ciebie wiek dziecka nie będzie większy od dozwolonego wieku dla danego programu (ustalonego przez nadawcę kanału), program zostanie automatycznie zablokowany. Odblokowanie programu będzie możliwe po podaniu kodu PIN.


 

 

UPC - Horizon TV – kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska pozwala blokować dostęp do treści za pomocą 4-cyfrowego PIN-u, np. 

- zablokować dzieciom oglądanie treści, które nie są odpowiednie dla ich wieku;

- uniemożliwić innym członkom rodziny samodzielne wypożyczanie określonych pozycji w UPC NA ŻĄDANIE.

W przypadku treści erotycznych kod PIN jest wymagany domyślnie.