MniejEkranu logo

MniejEkranu.pl_Logo

„Twoje dziecko w sieci” – nowy serwis dla rodziców „tabletowych dzieci”, partnerem kampanii „Święta – czas na mądre prezenty!”

on wtorek, 29 listopad 2016.

Z badań jednego z producentów rozwiązań antywirusowych wynika, że ośmiu na dziesięciu rodziców obawia się, że ich dzieci trafią w sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Z myślą o tych rodzicach oraz o opiekunach, którzy mają na względzie bezpieczeństwo swoich dzieci podczas surfowania w sieci, powstał nowy serwis internetowy „Twoje dziecko w sieci” (www.twojedzieckowsieci.pl).

Serwis twojedzieckowsieci.pl adresowany jest do rodziców dzieci wczesnoszkolnych i szkolnych tj. w wieku od 5 do 15 lat i ma na celu zwiększenie świadomości rodziców nt. zagrożeń czyhających na najmłodszych w Internecie oraz niebezpieczeństw związanych z korzystaniem przez dziecko z tabletu czy smartfona bez kontroli opiekunów. Strona zawiera zestaw porad dla rodziców dzieci korzystających z komputerów i urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Wśród nich m.in. bezpłatny e-book „Bezpieczne dziecko w sieci”, który może pomóc rodzicom przygotować się do rozmowy z dzieckiem na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. W serwisie znajduje się także krótka ściąga dla samych dzieci, którą można wydrukować, a która wskazuje m.in. kiedy zaalarmować rodziców oraz dlaczego nie należy udostępniać obcym swoich zdjęć.

- Wiemy, że świat prezentowany na zdjęciach zazwyczaj mocno odstaje od rzeczywistości. Stąd też kolorowe obrazki to jedynie część prawdy. Wirtualna rzeczywistość daje możliwość tworzenia dowolnych scenariuszy, gdzie każdy może być kim chce, a to daje pole do popisu wielu zaburzonym osobom, ukrywającym się za anonimowością – zwraca uwagę Aneta Stremska, doktor socjologii Uniwersytetu Śląskiego.

W ochronie dziecka przed niewłaściwymi treściami w Internecie oraz w kontroli nad tym, jak pociechy korzystają ze smartfona czy tabletu, warto skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, przeznaczonych do tzw. kontroli rodzicielskiej. Na stronie „Twoje dziecko w sieci” można uzyskać bezpłatną licencję na jeden z takich programów na okres 12 miesięcy. Sama aplikacja - ESET Parental Control - pozwala rodzicom m.in. ustalać dzienny czas korzystania z gier, blokować dostęp do stron czy aplikacji nieodpowiednich dla wieku dziecka. Rodzic w dowolnej chwili może sprawdzić również, gdzie aktualnie znajduje się dziecko, lokalizując jego smartfon.

- Internet jest przydatnym środkiem w zdobywaniu wiedzy, ale  może stanowić zagrożenie. Brak kontroli nad tym, co interesuje nasze dzieci w sieci, to przyzwolenie na przyswajanie przez nie treści niewłaściwych dla wieku i rozwoju emocjonalnego – mówi Klaudia Carlos, znana dziennikarka telewizyjna, matka dwójki dzieci i dodaje - Dzięki serwisom takim jak twojedzieckowsieci.pl, rodzice zyskują nie tylko zestaw rad jak pomóc dzieciom bezpiecznie korzystać z Internetu, ale również dostają szansę na skorzystanie z aplikacji, która ochroni dzieci przed niewłaściwymi treściami w Internecie i zapobiegnie zbyt długiemu przesiadywaniu przed ekranem urządzenia mobilnego.

Serwis www.twojedzieckowsieci.pl przygotowała firma ESET, producent rozwiązań zabezpieczających dla komputerów i urządzeń mobilnych.

blog comments powered by Disqus